2 sene önce
2 sene önce

Toplumda Kadının önemi konulu kompozisyon

Toplumda Kadının önemi konulu kompozisyon

Öncelikle Egitimarsivi.net ekibi olarak bu vesileyle bütün kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyoruz. Toplumda Kadının önemi konulu kompozisyon içeriğimizle sizlerleyiz.

Kadın ailenin temel direğidir. Kadın üretken ve eğitimli olursa ailesi ile birlikte büyür toplum da birlikte gelişir. Erkekler genellikle ailenin ekonomik sorunlarıyla uğraşırken kadınlar çocukların gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır. Kadınlar çocukları sadece karınlarında büyütmekle kalmaz. Doğumdan sonra onların gelişim ve eğitim süreçlerinde de büyük bir rol oynamaktadırlar. Kadının vizyonu olursa, kadın eğitimli ve üretken olursa ailenin temelleri de aynı şekilde sağlam olur. Çocuklarla birlikte gelecek nesiller daha aydınlık olur. Bu nedenle güçlü aileler, güçlü toplum demektir. Çocuklarımıza kız, erkek demeden sınırsız eğitim imkanı sunmalıyız. Kadınlarımıza günlük hayatımızda eşit koşullar sağlanması ve hayatın her alanına girmesi için teşvik edilmesi toplumsal gelişim için önkoşuldur. Kadın haklarının mücadelesi sadece kadınların çabasıyla elde edilecek bir mücadele değildir. Kadın, erkek, çocuk toplumun bütün bireyleri bu konuda mücadele vermelidir.

1934 yılında Ulu önder Atatürk sayesinde İtalya, Fransa, İsviçre gibi birçok batılı ülkeden çok daha önce kadınlarımıza hem seçme ve seçilme hakları, hem de birçok toplumsal haklar verildi. Fakat geçen yıllar içerisinde toplumsal hayatımızda aynı duyarlılığın sürdürüldüğünü söylemek ne yazık ki pek mümkün değil. Kız çocuklarının erken evlendirilmediği, kadın cinayetlerinin işlenmediği, cinsiyet ayrımcılığı yapmadan eğitim-öğretim faaliyetlerinin sınırsız bir şekilde sunulduğu, Kadınlarımıza kendi kararlarını özgür bir şekilde alma hakkını tanıdığımız, toplumsal anlamda kadınlarımızı her alanda eşit birer partner olarak kabul edeceğimiz yarınlara uyanmak dileğiyle.

Tekrardan bizde bu vesileyle Tüm kadınlarımızın 8 mart Dünya emekçi kadınlar gününü kutluyoruz. Bu ve bunun gibi paylaşımlarımızdan haberdar olmak için sizde buraya tıklayarak facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Yazımızı ödev ve projelerinizde kullanabilirsiniz. Unutmayın Eğitimarsivi.net her zaman yanınızda.

 

 

Paylaşın