2 sene önce
2 sene önce

Defne Joy Foster kimdir?

Defne Joy Foster kimdir?

Bu yazımızda Sihirli Annem’in Edası Defne Joy Foster kimdir? Defne Joy Foster oğlu? Defne Joy Foster ailesi? Defne Joy Foster Sihirli Annem? Defne Joy Foster babası? Gibi sorulara yanıt bulacağız.  

 Defne Joy Foster nerede ve ne zaman dünyaya geldi?

Defne Joy Nayman Foster, 2 Eylül 1975’de Hatice Nayman- Steve Foster’ın kızı olarak Adana’da dünyaya gözlerini açtı.

Defne Joy Foster’in eğitim hayatı

Foster, anne ve babasının boşanmasıyla birlikte NATO’da görevli olan babası memleketi Alabama’ya giderken, Defne Joy Foster annesiyle Türkiye’de kaldı. Ortaokul öğrenimini İzmir Alsancak Ortaokulu‘nda gördü. 1992’de İzmir Fatih Lisesi‘nden mezun oldu ve daha sonra eğitim hayatına devam etmedi.

“Sihirli Annem” dizisindeki rolüyle hafızalara kazındı

Foster, ilk olarak 1996 yılında Kral TV VJ’i olarak ekran başına geçti. Daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı. Ardından dizi oyunculuğuna geçiş yaptı. Uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırarak daha çok tanınmaya başladı. Oyunculuğunun dışında bir süre tekrar program sunmaya başladı.

TV 8 kanalında yayınlanan Bir İş İçin Lazım adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile beraber sundu. Bunun haricinde bir TRT programı olan Çeyiz Şov‘u sundu. Ayrıca Kanal 7’de Zula adlı programın sunuculuğunu yaptı. Son olarak Acun Ilıcalı’nın sunup, yapımcılığını yaptığı Yok Böyle Dans adlı programa yarışmacı olarak katıldı.

Defne Joy Foster ne zaman evlendi?

Foster, çalıştığı sette görüntü yönetmeni olan İlker Yasin Solmaz ile 2008 yılında Assos’ta evlendi.. Çiftin bu evliliğinden 13 Haziran 2009’da dünyaya gelen Can Kılıç adında bir oğlu vardır.

Defne Joy Foster ne zaman vefat etti?

2 Şubat 2011’de vefat eden Foster’in cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Bu yazımızda Egitimarsivi.net ekibi olarak bir zamanlar tv programlarının aranan yüzü olan Defne Joy Foster kimdir? sorusuna yanıt aradık. Ödev ve projelerinizde kullanabilirsiniz. Bu ve bunun gibi paylaşımlarımızdan haberdar olmak için buraya tıklayarak sizde facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

 

Paylaşın