2 hafta önce
2 hafta önce

2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersi Kendimi İfade ediyorum konu özeti

2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersi Kendimi İfade ediyorum konu özeti

Kendimi İfade Ediyorum

Duygularımızı, düşüncelerimizi, isteklerimizi, itirazlarımızı ve şikayetlerimizi çevremizdekilere konuşarak iletiriz. Duygu, düşünce ve bilgilerin başkalarıyla paylaşılmasına iletişim denir. Konuşma, günlük yaşamda kullandığımız en etkili iletişim yöntemlerinden  biridir. Bu nedenle çevremizdekilerle doğru iletişim kurmamız ve kendimizi doğru ifade edebilmemiz çok önemlidir.

Konuşurken kendimize güvenmeliyiz. Korkuları ve kendine güvensizliği nedeniyle konuşamayan kimseler, çevresindekiler tarafından anlaşılamazlar. Arkadaşlarımızın düşüncelerine katılmadığımız zamanlar da olabilir. Böyle durumlarda düşüncemizi nazikçe söylemeliyiz.

İnsanlarla iletişim kurarken “ Lütfen,  teşekkür ederim, günaydın, merhaba, hoşça kal, geçmiş olsun, Alabilir miyim? Verebilir misin?” gibi nezaket ifadelerini kullanmalıyız. İletişim kurarken kaba ve saygısız ifadelerden kaçınmalıyız. Günlük konuşmalarımızda nezaket ifadelerini kullanmaya dikkat etmeliyiz.

Egitimarsivi.net ekibi olarak hazırladığımız 2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersi Kendimi İfade ediyorum konu özeti içeriğimizle karşınızdayız. İkinci sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan içeriğimizi ders ve ödevlerinizde kullanabilirsiniz..

Paylaşın