1. sınıf için yaz tatili etkinlik önerileri

1. sınıf için yaz tatili etkinlik önerileri

1. Sınıf için Yaz tatili önerileri

Sevgili öğrenciler;

Birinci sınıf için Bu yazıyı kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan okuyor olman senin olduğu kadar bizim içinde büyük bir mutluluk. Evet artık ikinci sınıftasın. Önünde iki buçuk aylık uzun bir tatil dönemi var. Bu uzun dönemi iyi ve yararlı bir şekilde geçirebilmek yine senin elinde. Öncelikle bu sayfanın bir çıktısını alıp odana asmalı ve her gün okumalısın. Çünkü bu yazı yaz tatili boyunca sana neler yapman gerektiğini söyleyecek. Yol göstericin olacak.

Aşağıda bazı öneriler sıraladım senin için. Bu önerileri uygulamaya çalış. Bu yazdıklarıma dikkat edersen hem tatil yapıp hemde öğrendiklerini pekiştirmiş olursun.

İkinci sınıfa hazır bir şekilde gelmen için sana yardımcı olacağını düşündüğüm öneriler.

  • Ailen ile birlikte bir tatil planı yap.
  • Kitap okuma yine en önemli görevin olmalı az da olsa mutlaka her gün oku. Ve okuduğun kitapların bazılarının(haftada 1 kitap) özetini çıkarabilirsin.( Bu senin yazma ve anlatma becerini geliştirecektir.)
  • Senin için faydalı olacağını düşündüğüm Yaz Tatili Kitaplarını dikkatli bir şekilde kendini bunaltmadan hafta hafta yaparsan öğrenmiş olduklarını unutmayacaksın.
  • Yaz tatili boyunca seni çok etkileyen (heyecanlandıran ,sevindiren,üzen gibi) olayları günlük defterine ya da Türkçe defterine tarihi ile birlikte güzel yazınla yazarsan yazma ve yorumlama becerin de pekişir. Ve bu defterin arka kısmını da ‘‘İYİLİK DEFTERİ’’ yaparak yaptığın iyilikleri yazabilirsin.
  • Mutlaka ailenin de yardımıyla ritmik saymaları her zaman tekrar et, aklından çıkmasın. 2. sınıfta çok ihtiyaç duyacaksın.
  • Tatilde spor, müzik, güzel sanatlar gibi kurslardan en az birine ailenin imkanları ölçüsünde gitmeye çalış.
  • Bursa’nın yada memleketinin gezilecek yerlerini gez.
  • Ara ara matematik defterine aileninde yardımıyla toplama, çıkarma işlemleri yaz ve çöz.
  • Dönüşte bunlardan öğretmenine ve arkadaşlarına bahset. Öğretmeninden Davranış Çizelgen için bol bol gülen yüz alacaksın.

Egitimarsivi.net ekibi olarak derlediğimiz bu yazımızda 1. sınıf öğrencilerimiz için faydalı olacağını düşündüğümüz birçok bilgi mevcut. 1. sınıf için yaz tatili etkinlik önerileri. Dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

 

Paylaşın